תפריט ראשי
   
 
 דף הבית
 אודות
 גלריה באשכול
 האשכול והקהילה
 אשכול מארח
 אשכול מנצח
 אלבום תמונות
 קישורים לאינטרנט
 אשכול בירוק

לוח ארועים
   
 
נובמבר 2018
אבגדהוש
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

 
 

דף הבית arrow גלריה באשכול arrow תערוכות תשס"ז arrow כתוב בחומר / יוסי סויקה

כתוב בחומר / יוסי סויקה   הדפס  דואר אלקטרוני 

יוסי סויקה תושב הצפון, אמן פיסול בעץ וברונזה, מגיע לגלרית "אשכול הפיס" אריאל באוקטובר 2006 ופותח בכך סבב של תערוכות בארץ.
התערוכה תוצג בגלריית אשכול הפיס בתאריכים:  16.10-30.11

בתערוכה המרשימה, עבודות המספרות בתווים חרוטים בעץ וביציקות ברונזה, ומהוות חלק מדפי ההיסטוריה של א"י.
 יוסי שנולד בפולין, עלה ב- 1949כתינוק בן שנתיים, עם הוריו לישראל. יוסי זוכר בברור את האופן בו נוצרה המחויבות שלו לארץ: דוד בן גוריון ליטף את ראשו בהיותו בן 4 בעת ביקורו בעפולה עיר מגוריו. בן גוריון הוא זה, אשר בליטופו "משח אותו" למשימה הקשה: לשאת את מדינתו ישראל, השלמה, על כתפיים. האחריות הזו, עוררה בו את הצורך לגבש רעיון ליצור, לנגר, לצקת ולהאיר עיניים. הוא מעביר בעזרת עבודותיו מסרים, המספרים את ההיסטוריה של העם היהודי מתקופת התנ"ך ועד ימינו בשילוב ביקורת על המצב הקיים.
בעבודה "החברה הישראלית" מבכה יוסי את אבדן הערכים, מוחה על היווצרות "חברה ביטחונית", מטריאליסטית הפותחת דלתות רק למי שצריך ולא בהכרח למי שראוי. בעבודה " אדם וחיה" קובע הוא תחזית אפוקליפטית כי האדם שישרוד את האבולוציה האנושית יהיה כזה אשר יכרות את היערות, ינצל את האנרגיה עד תומה ויהרוס את הכוכב אשר עליו אנו יושבים. עם גיבוש הרעיון מנסה הוא לומר - בואו נעצור כעת לפני שיהיה מאוחר מדי.  אין הוא חוסך את שבט ביקורתו גם מנציגי הדת "היאטולות" ומהשחיתות הפוליטית הפושטת בעם.  ביצירתו "עקרות עתיקה" מבקש יוסי מהפוליטיקאים להפסיק ולהיות בובות ההיסטוריה, בעלי ראש אבן, חסרי לב ועקרים אלא לפעול מתוך רגש לטובת האנשים והארץ.  
כאדם שמעיד על עצמו "מוכן למות על הבית" מייצג הוא בתוכו את כל הזרמים, הפלגים ומגוון הדעות בחברה. בלי התלבטות הוא אומר "אני חייב לחברה" ועבודותיי הן המסר שלי, שיישאר אחרי ויגיד את הדברים. לא בצורה מופשטת - אלא בבוטות  - בפנים.
בתערוכה מוזמנים ליטול חלק מורים ותלמידים מגני הילדים ובתיה"ס, נציגי הקהילה, ונציגי עולם האמנות בעיר. מפגש עם האמן, פתיחת תערוכה ושיח גלריה נקיים בגלרית האשכול בסוף חודש אוקטובר.


חדשות
   
 
כל הכבוד לנציגי חטיבות הביניים בעיר אשר השתתפו בתחרות הארצית ''גם אני יכול''

סיום חוג טיסנאות ותעופה
חופש נעים ובטוח!

סדנאות מדעים  בקיטנת מתנ''ס אריאל ''קשת של חלומות''


כניסה
   
 

שם משתמש

סיסמא

זכור אותי
שכחת את סיסמתך?


Design by Cyberdine Systems

האתר נבנה בעזרת Mambo Open Source ע"י מחלקת המחשוב בעיריית אריאל